Ania Galińska,
04. 09. 2010
| podstawy makijażu

Kolor oczu a kolor cienia

Dobór kolorów pasujących do urody to odwieczny problem. Sądząc po ilości klientek, które o to pytają i które próbują znaleźć kolor idealny dla siebie lub ocenić ten, który właśnie wypatrzyły – temat nie jest prosty.

Przy wyborze cieni do powiek można próbować przestrzegać prostych zasad.
Osoby o ciepłym typie urody będą dobrze wyglądać w ciepłych barwach. Analogicznie, jeśli twój typ urody jest raczej chłodny, wybierz właśnie takie odcienie.

Z reguły bezpiecznie jest też wybrać taki kolor kosmetyków, jaki kolor ma tęczówka oka – a więc zielony do zielonych oczu, niebieski do niebieskich itd.
To są rozwiązania bezpieczne, ale lekko passe i raczej nie sprawią, że oko będzie wyglądać spektakularnie…

Najlepsze możliwe rozwiązanie to wybór cieni w kontraście do koloru tęczówki oka. To nadaje spojrzeniu głębię i bardzo „wyciąga” kolor oka (np. zielone oko – fioletowy cień).
I tutaj są dwie możliwe ścieżki. Możecie wybrać efekt monochromatyczny – malując oko w tych samych odcieniach (np. fioletu). Ścieżka druga, którą osobiście Wam polecam, to zmieszanie odcieni i użycie zarówno cieni, jak i kredki. Dzięki temu oko będzie ładnie podkreślone i „trójwymiarowe”, a kolor tęczówki naprawdę wyraźny.

Oto moje sprawdzone zestawy kolorów:

Dla oczu brązowych
Bazowy cień: soczysta zieleń – dodajcie kredkę w odcieniu brązu bądź fioletu.

Dla oczu zielonych
Bazowy cień: szarość – dodajcie granatową kredkę i trochę różowego cienia.

Dla oczu piwnych
Bazowy cień: fiolet – dodajcie złoty, żółty bądź pastelowy różowy cień dla kontrastu.

Dla oczu niebieskich
Bazowy cień: brąz – połączcie z ciemniejszą brązową kredką i oranżowym cieniem.

blogmakijaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.6 × = czterdzieści dwa

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>